6/10 İyi
24 Eylül 2023
Hotell med behov av förändring
Ett hotell med 4 stjärnor har jag som resande lite högre förväntningar på.
Detta hotell anser jag hade en under medel klass när det gäller service samt standard.
Rummet var ganska ok med möblemanget, tvn var av äldre modell. Informationsbroschyren om hotellet låg gömd i en låda och var inte rentorkad. Men belysningen på rummet drar ner betyget, det var dålig placering på flertalet lampor och alla var tvungen att släckas separat.
Badrummet hade en bra dusch, men toaletten satt löst och vickade fram och tillbaka.
Frukosten var ok, men inget att jubla för. Tycker dessutom att den öppnade ganska sent, då den öppnar 06:30 på vardagar. Som att jag var där i jobb och var tvungen att åka kl 7, så blev det ganska jäktigt.
Incheckningen gick fort, men man fick ingen information om parkering, wifi eller frukosttider vid incheckning. Så där ser jag en förändring som bör ske.
Så det jag skulle vilja se, är en mer öppen och mer intresserad personal, bättre genomgång av rummen med behov av upprustning.
Stefan
Stefan, 2-gecelik iş seyahati
Doğrulanmış Hotels.com misafir yorumu